> English version: About us <

Chovateľská stanica Welsh Magic bola založená v roku 2015 po tom ako nám už takmer 2 roky robila spoločnosť naša prvá fenka plemena Welsh Corgi Cardigan, Cayenne Chilli z chovateľskej stanice Kasmir Moravia (ČR), ktorú sme si priviezli v júli 2013.

Už od začiatku sme mali o corgi dostatok informácií, aj vďaka ústretovosti Jitky Kašparovej (ChS Kasmir Moravia) a tak sme vedeli, že nám bude spoločnosť robiť inteligentné aktívne plemeno psa. Chilli nás však natoľko uchvátila, že ani nie po roku sme sa začali obzerať po ďalšom cardiganovi.

Tentokrát sa nám aj vďaka náhode podarilo získať fenku z chovateľskej stanice Z Irexu (ČR) manželov Fuglevičovych, s ktorými sme už boli v kontakte v čase keď sme sa obzerali po prvom corgi. Slovo dalo slovo a v júli 2014 sme išli pozrieť malú Darmaniu z Irexu (Anie), ktorú sme si aj odviezli domov.

Po návrate domov sme zistili, že Chilli sme priviezli domov 20.7.2013 a Anie 20.7.2014 🙂

Chilli nás priviedla ako k agility a paseniu, tak aj do kolotoča výstav, kde sme spoznali mnoho skvelých ľudí s rovnakou corgi závislosťou.

V auguste 2014 Chilli úspešne absolvovala bonitáciu a stala sa z nej chovná fena.
Anie bola úspešne bonitovaná s výsledkom chovná fena v októbri 2015.

Obe naše feny sú testované na dedičné ochorenia (PRA, DBK, DLK).

V decembri 2016 sa nám zo spojenia Darmania z Irexu / Analog CC Back in Black narodil náš prvý vrh A. V 25-ročnej histórii chovu cardiganov na Slovensku len štvrtý vrh.

Ak hľadáte aktívneho, inteligentného, veselého, oddaného spoločníka, tak plemeno Welsh Corgi Cardigan určite odporúčame.