Agility

Agility vzniklo v Anglicku na konci 70-tych rokov 20.storočia. Preteky agility v Európe sa v súčasnosti usporiadavajú podľa pravidiel FCI. Rovnako sa  každoročne konajú Majstrovstvá sveta, ktorých sa môžu zúčastniť len psy s preukazom pôvodu.

Agility je šport, ktorému sa môže venovať každý kto má rád pohyb. Ak chcete svojho psíka potešiť pohybom, zapojiť jeho rozum a tak vzájomne prehĺbiť svoj vzťah, viac vycvičiť svoju trpezlivost, je to presne šport kde sa môžete naplno realizovať. Rovnako je to priestor pre ďalšiu socializáciu psa a vybitie jeho nadbytočnej energie.

Agility je založené na prirodzenej aktivite psa a to je honba za korisťou, ktorá sa realizovala vo svorke. Takže dobre fungujúca svorka (psovod a jeho pes) prekonáva rôzne prekážky, samozrejme s cieľom prekonať danú trať (parkúr) správnym smerom, v správnom poradí, bez chýb a v čo najkratšom čase.

Agility sa vykonáva na cvičiskách pod vedením vyškolených inštruktorov. Pes je zaradený do kategórie podľa kohútikovej výšky. Podľa kategórie sa upravuje výška prekážok.

S oboma našimi fenkami sa agility venujeme na rekreačnej úrovni.

Zdroj: corgiklub.cz