Welsh Magic vo Valašskom kráľovstve

Leto a dovolenky sú v plnom prúde a ako by to bolo, keby sme si nešli oddýchnuť aj my. Pre tento rok sme si vybrali Valašské kráľovstvo, typickú valašskú obec Veľké Karlovice, kde ešte aj dnes nájdete zachované pastviny s ovcami a dobytkom, staré chalupy v horách, kde sa dodnes hospodári, objavíte tu staré stromy, ktoré poznajú dávne príbehy, kaplnky a kríže rozprávajúce o starostiach a radostiach ľudí, ktorí tu dávno žili.

Valašská krajina

Veľké Karlovice boli založené v roku 1714 Karlem Jindřichem zo Žerotína. V roku 1762 získali Veľké Karlovice svoju pečať a z tohto obdobia sa zachovalo niekoľko pamiatok, z nich asi najznámejší je karlovský kostol z roku 1754, postavený v štýle neskorého baroka, fojtství z roku 1793, alebo kupecký dom slúžiaci ako Karlovské múzeum. Kto by sa chcel dozvedieť niečo viac z histórie obce, môže si prečítať na tejto stránke.

Karlovský kostol

Karlovské múzeum

Veľké Karlovice sa nachádzajú v chránenej krajinnej oblasti Beskydy a ponúkajú veľké množstvo športového vyžitia, od turistiky po značených turistických trasách, tak aj po náučných chodníkoch, cez cyklotrasy, až po zimné bežecké trate a lyžiarske svahy.

V regióne je veľké množstvo ubytovacích kapacít, od moderných hotelov až po autentické drevenice. Jednu z dreveníc zo siete Valašské chalupy sme si vybrali aj my.

Samozrejme, že musela byť “dog friendly”. Odporúčame a prajeme ešte príjemné leto.

Zdroj informácií: http://velkekarlovice.cz/