Pálava (ČR) – raj na zemi

Medzi naše obľúbené lokality na výlety patrí Pálava, chránená krajinná oblasť od roku 1976, ktorá bola v roku 1986 vyhlásená za biosférickú rezerváciu UNESCO kvôli prirodzeným, alebo málo ovplyvneným stepným ekosystémom.

Na hrebeni Pavlovskych vrchov

Ako východisko na turistiku si môžete vybrať vinársku malebnú obec Pavlov v ktorej okrem množstva sklípkov môžete navštíviť aj archeopark. V obci začínajú náučné trasy “Pavlovské vinice a vinné sklepy” a “Děvín“.

Vodná nádrž Nové Mlýny a obec Pavlov

Kraj je známy najmä svojimi vinicami a súčasne svojou históriou siahajúcou až do obdobia lovcov mamutov. Zabudnúť nesmieme na svetoznámu Věstonickú Venušu.

Sklípek v obci Pavlov

Medzi turisticky obľúbené ciele patria zrúcanina Dívči hrady a Sirotčí hrádek, vyhliadka z vrchu Děvín, alebo Stolová hora.

Pod vrcholom Děvín

Na Stolovej Hore

Vezmite svojich štvornohých kamošov a vyberte sa na juh Moravy objavovať tento jedinečný kus zeme. Ak si privstanete, možno na niektorom turistickom chodníku stretnete aj nás 😉 .

Welsh Magic vo Valašskom kráľovstve

Leto a dovolenky sú v plnom prúde a ako by to bolo, keby sme si nešli oddýchnuť aj my. Pre tento rok sme si vybrali Valašské kráľovstvo, typickú valašskú obec Veľké Karlovice, kde ešte aj dnes nájdete zachované pastviny s ovcami a dobytkom, staré chalupy v horách, kde sa dodnes hospodári, objavíte tu staré stromy, ktoré poznajú dávne príbehy, kaplnky a kríže rozprávajúce o starostiach a radostiach ľudí, ktorí tu dávno žili.

Valašská krajina

Veľké Karlovice boli založené v roku 1714 Karlem Jindřichem zo Žerotína. V roku 1762 získali Veľké Karlovice svoju pečať a z tohto obdobia sa zachovalo niekoľko pamiatok, z nich asi najznámejší je karlovský kostol z roku 1754, postavený v štýle neskorého baroka, fojtství z roku 1793, alebo kupecký dom slúžiaci ako Karlovské múzeum. Kto by sa chcel dozvedieť niečo viac z histórie obce, môže si prečítať na tejto stránke.

Karlovský kostol

Karlovské múzeum

Veľké Karlovice sa nachádzajú v chránenej krajinnej oblasti Beskydy a ponúkajú veľké množstvo športového vyžitia, od turistiky po značených turistických trasách, tak aj po náučných chodníkoch, cez cyklotrasy, až po zimné bežecké trate a lyžiarske svahy.

V regióne je veľké množstvo ubytovacích kapacít, od moderných hotelov až po autentické drevenice. Jednu z dreveníc zo siete Valašské chalupy sme si vybrali aj my.

Samozrejme, že musela byť “dog friendly”. Odporúčame a prajeme ešte príjemné leto.

Zdroj informácií: http://velkekarlovice.cz/

Welsh Magic na cestách / Welsh Magic on the road

Rok 2017 je doposiaľ pre nás rokom “ne-výstavným”. O to viac času môžeme venovať výletom a návštevám našich odchovancov z vrhu A.

The year of 2017 is “not attending dog shows time” for us till now. We are spending much more time by exploring new places and visiting our A-litter in their homes.

Na Pálave (CZ) /At Palava (CZ):

S Azure Belle Welsh Magic alias Destiny žijúcou v Zlíne (CZ) / With Azure Belle Welsh Magic alias Destiny living in Zlin (CZ):

S Angel Sky Welsh Magic alias Emka a Air Bubble Welsh Magic alias Baška žijúcimi na Slovensku / With Angel Sky Welsh Magic alias Emka and Air Bubble Welsh Magic alias Baška living in Slovakia:

S Action Time Welsh Magic alias Dean žijúcim v Eisenstadte (A) / With Action Time Welsh Magic alias Dean living in Eisenstadt (A):

Vo Varaždine (HR) / In Varazdin (HR):

Na Hvare (HR) / At island of Hvar (HR):

V Korenicko Vrelo (HR) / In Korenicko Vrelo (HR):

Vlčnovské Boudy (CZ) / In area of historical vine cellars Vlcnovske Boudy (CZ):

S Air Bubble Welsh Magic alias Baška na Kykuli (CZ/SK) / With Air Bubble Welsh Magic alias Baška at SK/CZ borders:

S našou naj-kamkou Doris na hrade Sklabiňa (SK) / With our best friend Doris at castle of Sklabina (SK):

Rovako sme sa zapojili do výzvy Happy Dogs v rámci ktorej sme napríklad s našími priateľmi Benjim a Easym z chovnej stanice Labakan Slovakia a s Doris navštívili Prosiecku dolinu na Liptove:

We also joined a Happy Dogs challenge and as a part of that we visited beautiful valley of Prosiek (SK) with our friends Benji and Easy from Labakan Slovakia kennel and with Doris:

prosiek_kvacany_video

Leto ešte nekončí a nás čakajú ďalšie dobrodružstvá. 🙂

The summer is not in the end and we are looking forward exploring the new places again. 🙂